Jdi na obsah Jdi na menu

Druhý ročník Sportovního dne se vydařil

17. 6. 2018

Dlouhá Třebová: Dlouhá Třebová má ve svém kalendáři kulturních a sportovních aktivit počin, se kterým se musí počítat. Celodenní maraton soutěží v mnoha disciplínách odstartoval v devět hodin ráno prezentací na jednotlivé závody. Závodníci všeho věku pak změřili své síly v atletických soutěžích, součástí programu byly běhy přes překážky, hod pěnovým oštěpem, skok do dálky. Soutěž v běhu byla odstupňována podle větových kategorií na různé vzdálenosti, přičemž nejdelším byl přespolní běh z Dlouhé Třebové na Andrlův chlum. Trasa měřila 12 km. Vítězem se stal Martin Moravec s časem 47:49, 03. Byl tak stanoven nový rekord závodu (loňský nejrychlejší čas byl 01:02:46,3). Na start se postavilo 14 běžců, z toho tři běžkyně. Tutéž trasu kopíroval i pochod na Andrlův chlum a zpět, který nejrychleji zvládl Petr Valach v čase 01:50.00. Na pochod se vydalo celkem 56 turistů. Dvoukilometrový Lidový běh s hromadným startem si nenechalo ujít 21 závodníků, nejlepším byl Tomáš Lásko v čase 08:29.

Součástí akce Sportovní den s Tělovýchovnou jednotou, která je zařazena do projektu České unie sportu - Sportuj s námi - byly i volejbalový a nohejbalový turnaj. V odbíjené poměřilo své síly šest týmů, přičemž zvítězilo družstvo z Hutvaldu, ve druhém ze sportů se nejlépe dařilo týmu Karlův výběr. Slavnostní vyhlášení se pak uskutečnilo v 18.00 na Starém hřišti s kulturním a sportovním programem. Připraveno bylo rovněž bohaté občerstvení a s odstupem času je jasné, že si obec svůj sportovní svátek užila. Součástí programu byly i soutěže pro děti, včetně malování na obličej.